Novice & najave

sep
    Dan tehnične kulture,sobota 21.9.19, Bevkov trg

V soboto, 21.9 bo od 9h -17h na Bevkovem trgu v Novi Gorici potekal Dan tehnične kulture 2019. Aeroklub Gorica bo na dogodku prisoten in bo omogočil obiskovalcem nepozabno doživetje letenja z edinstvenim letalskim simulatorjev X-ALPHA. Obiščite nas in doživite izkušnjo letenja z virtualnim simulatorjem!

sep
    DRŽAVNI PRVAKI IN PODPRVAKI V LETENJU Z ULN

V Ajdovščini je od 30.8.2019 do 1.9.2019 potekalo Državno prvenstvo v letenju z Ultralight letali v kategoriji RAL2. Aeroklub Gorica sta zastopali 2 posadki, ki sta na koncu osvojili naslov Državnega prvaka kot tudi podprvaka. Poleg obeh naslovov pa so naši člani še zmagali tako v časovni točnosti poleta kot tudi v natančnem pristanku. Vsem tekmovalcem čestitamo za odličen uspeh!

jan
    Pravilnik o ultralahkih letalnih napravah

S 01.01.2019 prične veljati Pravilnik o ultralahkih letalnih napravah (Uradni list RS, št. 49/16, 52/16 in 32/18), ki (bistveno) spreminja določbe, ki urejajo licenciranje pilotov. Uradne informacije in tudi vloge (npr. za zamenjavo dovoljenja) bodo objavljene in dostopne na spletni strani caa.si

ar©tur