Novice & najave

sep 23
    DAN TEHNIČNE KULTURE 2023

V soboto, 23.9.2023 je v centru Nove Gorice pod okriljem X-centra potekal Dan tehnične kulture 2023, na katerem smo bili prisotni tudi člani Aerokluba Gorica. S pomočjo simulatorja letenja smo lahko številnim obiskovalcem predstavili našo letalsko dejavnost in jih popeljali na krajši virtualni let po Vipavski dolini.

okt 22
    DRŽAVNO PRVENSTVO ULN 2022

Letošnje državno prvenstvo v ULN letenju bo potekalo od 7 do 9.10.2022 na Letališču Ptuj v organizaciji Aerokluba Ptuj. Državnega prvenstva se bomo udeležili tudi člani Aerokluba Gorica

okt 22
    DAN TEHNIČNE KULTURE, Sobota 8.10.2022

Vabljeni na Bevkov trg v soboto, 8.10.2022 med 8.00 in 17.00 uro na DAN TEHNIČNE KULTURE, kjer bomo društva predstavljala svoje aktivnosti, s podaljšanim urnikom bo delovala tudi e-hisa, hisa poskusov v Xcenter, z nami bo pa dogajanje popestril tudi Radio Robin! Za vse, ki bi radi preizkusili v letenju pa bo na razpolago pravi simulator letenja! Vabljeni na stojnico Aerokluba Gorica!

najave

sep 21
    DRŽAVNO PRVENSTVO ULN 2021

Ajdovščina, 5. 9. 2021 – Na letališču v Ajdovščini se je danes zaključilo Državno prvenstvo v letenju z ultralahkimi letali, na katerem je nastopilo devet ekip iz vse Slovenije. Na oder za zmagovalce sta se uvrstili dve ekipi iz Aerokluba Gorica, prvo mesto sta zasedla lanska podprvaka Nejc Faganelj in Patrik Šemole, tretje mesto pa Martin Vadnu in Tomi Ilijaš. Drugo uvrščena sta tekmovalca iz Aerokluba Ptuj, Robert Šegula in Božo Cvetko

jul 21
    AeroRally "Edvard Rusjan" & GO! 2025

Prvi AEROrally v čast Edvarda RUSJANA

jul 21
    Ob 110. obletnici smrti Edvarda Rusjana Aerorally do Beograda

Letos poteka 110 let od prezgodnje smrti konstruktorja in letalca Edvarda Rusjana. 9. januarja 1911 se je smrtno ponesrečil na letalskem mitingu v Beogradu. V novogoriški mestni občini Rusjanu v spomin letos namenjamo niz prireditev. Osrednja bo potekala ta konec tedna. Aeroklub Gorica v sodelovanju z novogoriško mestno občino prvič organizira Aerorally Edvarda Rusjana, polet letal z novogoriąko delegacijo v Beograd, kjer bo v soboto, 10. julija, potekala slovesnost v počastitev 135. obletnice rojstva Edvarda Rusjana. Trasa je simbolična, od letališča na Rojcah med Gorico in Mirnom, kjer je Edvard Rusjan prvič poletel s svojo EDO I, do Beograda, kjer se je smrtno ponesrečil. Letalom bo ob odhodu v Beograd srečno pot zaželela Grazia Rusjan, nečakinja Edvarda Rusjana.

jan 21
    SREČNO 2021!

Letite visoko na krilih uspeha novega leta! Srečno in veliko varnih pristankov v 2021! Aeroklub GORICA

avg 20
    DRŽAVNO PRVENSTVO 2020 CERKVENJAK

Aeroklub Sršen Cerkvenjak, po pooblastilu Ultralahke komisije pri Letalski zvezi Slovenije, organizira Državno prvenstvo v letenju z motornimi zmaji in ultralahkimi letali na vzletišču Cerkvenjak in sicer v času od sobote 19. 9. 2020 do nedelje 20. 9. 2020. Rezervni temin je 26. in 27. 9. 2020.

najave

sep 19
    Dan tehnične kulture,sobota 21.9.19, Bevkov trg

V soboto, 21.9 bo od 9h -17h na Bevkovem trgu v Novi Gorici potekal Dan tehnične kulture 2019. Aeroklub Gorica bo na dogodku prisoten in bo omogočil obiskovalcem nepozabno doživetje letenja z edinstvenim letalskim simulatorjev X-ALPHA. Obiščite nas in doživite izkušnjo letenja z virtualnim simulatorjem!

sep 19
    DRŽAVNI PRVAKI IN PODPRVAKI V LETENJU Z ULN

V Ajdovščini je od 30.8.2019 do 1.9.2019 potekalo Državno prvenstvo v letenju z Ultralight letali v kategoriji RAL2. Aeroklub Gorica sta zastopali 2 posadki, ki sta na koncu osvojili naslov Državnega prvaka kot tudi podprvaka. Poleg obeh naslovov pa so naši člani še zmagali tako v časovni točnosti poleta kot tudi v natančnem pristanku. Vsem tekmovalcem čestitamo za odličen uspeh!

jan 19
    Pravilnik o ultralahkih letalnih napravah

S 01.01.2019 prične veljati Pravilnik o ultralahkih letalnih napravah (Uradni list RS, št. 49/16, 52/16 in 32/18), ki (bistveno) spreminja določbe, ki urejajo licenciranje pilotov. Uradne informacije in tudi vloge (npr. za zamenjavo dovoljenja) bodo objavljene in dostopne na spletni strani caa.si